top of page

7233   СЛЮСАР З РЕМОНТУ РУХОМОГО СКЛАДУ

Слюсар рухомого складу. Дасть локомотиву раду. Що зламається – відремонтує.Тоді добре все працює. Маслом всі деталі змастить. Слюсар – це відмінний майстер.

 

Професія слюсаря з ремонту рухомого складу необхідна, бо від неї залежить безперебійне здійснення перевезень рухомим складом, який повинен постійно знаходитися в робочому стані та повній справності. Слюсар є одним з головних членів комплексної бригади з ремонту рухомого складу. Він за допомогою спеціальних приборів проводить діагностику, демонтаж тягових двигунів і допоміжних машин та ходової частини, визначає та ліквідує дефекти.

Професія - 7233.2 Слюсар з ремонту рухомого складу

Кваліфікація - 1,2,3,4,5,6 розряд

Загальнопрофесійні вимоги:

раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;

дотримуватись норм технологічного процесу;

не допускати браку в роботі;

знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, дотримуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо).

УЧНІ ВИВЧАЮТЬ:

- Автогальма;

- Будова і ремонт тепловоза;

- Електроматеріалознавство;

- ПТЕ і інструкції;

- Електротехніка з основами промислової електроніки;

- Допуски та технічні вимірювання.

СФЕРА ПРОФЕСІЙНОГО ВИКОРИСТАННЯ ВИПУСКНИКА:

відновлювання працездатності машин, агрегатів, верстатів, складальних одиниць;демонтування та монтування пневматичного обладнання тепловозів;розбирати і збирати вузли та деталі, які зєднані шпильками, болтами, та вмикачами;

НАШ ВИПУСКНИК МОЖЕ ПРАЦЮВАТИ:

- в локомотивному депо,

- моторвагонне депо,

- в транспортних цехах підприємств, які мають локомотиви

Слюсар-ремонтник виконує поточний, капітальний і планово-попереджувальний ремонт, а також монтаж, перевірку й регулювання встаткування, машин і агрегатів.Для визначення несправностей здійснює технічну діагностику механізмів і намічає план ремонтних робіт. Знайомить із паспортом машини, кресленнями її основних частин, після чого приступає до розбирання.У процесі ремонту виконує слюсарні роботи: рубання, виправлення, різання, свердління, обпилювання, нарізування різьблення й т.п. При цьому використає різноманітні слюсарні інструменти (гайкові ключі, молотки, електродрилі, свердлильні й шліфувальні машинки, шабери й ін.) і контрольно-вимірювальні прилади.

bottom of page