top of page

4112   ПРОВІДНИК ПАСАЖИРСЬКОГО ВАГОНУ

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ’ЯЗКИ.

Забезпечує високу культуру обслуговування пасажирів на шляху прямування поїзда та їх безпеку в аварійній обстановці.Утримує внутрішнє обладнання вагона та знімного інвентаря у справному стані.Забезпечує безпечну посадку та висадку пасажирів. Розміщує пасажирів у вагоні згідно з їх проїзними документами.Забезпечує безвідмовну роботу приладів опалення, освітлювання, вентиляції, установок кондиціювання повітря та холодильних установок.Забезпечує опалення вагонів у зимовий час і підтримує в них нормальну температуру. Регулює роботу примусової вентиляції пристроїв кондиціювання повітря, приладів освітлювання і опалення. Стежить за роботою електрообладнання, кип’ятильника, нагріванням букс за допомогою приладу СКНБ (система контролю нагрівання букс), перевіряє роботу ручного гальма.Забезпечує пасажирів постільною білизною і чаєм. У фірмових та міжнародних поїздах додатково пропонує пасажирам чай, каву та кондитерські вироби — цілодобово. На прохання пасажирів з дітьми, інвалідів та пристарілих у фірмових та поїздах міжнародного сполучення доставляє на місце пасажиру з вагона-ресторану або буфета різну замовлену продукцію. Одержує і здає постільну білизну, продукти чайної торгівлі, забезпечує вагони паливом і водою у разі відсутності екіпірувальної бригади. Обов’язково заправляє та прибирає постільну білизну у фірмових і поїздах міжнародного сполучення, а у пасажирських та швидких поїздах дальнього прямування — на прохання пасажирів спальних вагонів. Складає акти на зіпсовані або знищені матеріальні цінності і в установленому порядку проводить стягнення їх вартості з винних осіб. Сповіщає пасажирів про назву зупинних пунктів та тривалість стоянок поїзда на них.

Надає у разі потреби першу (долікарську) медичну допомогу пасажирам.

На спеціальних бланках складає звіти. Своєчасно повідомляє начальника

(механіка-бригадира) поїзда про наявність вільних місць та місць, що будуть

звільнені у вагонах. Виконує вологе та сухе прибирання вагона (при цьому

прибирає туалети із застосуванням дезрозчину). Навішує на вагон порядкові

номери і маршрутні дошки. Заправляє твердим паливом, чистить топки і зольники

від золи та шлаку. Забезпечує подавання охолодженої кип’яченої води за

допомогою насоса або спеціальних пристроїв. Приймає та здає за інвентарним

описом і накладними внутрішнє обладнання та знімний інвентар вагонів (згідно з

посадовою інструкцією провідника пасажирського вагона). У поїздах міжнародного сполучення

провідник додатково здійснює: оформлення дорожньої відомості, митні декларації і пред’являє

їх митним органам для відмітки, отримує та здає валюту, продає пасажирам плацкарт та

оформлює доплатні квитанції згідно з діючими тарифами міжнародного сполучення, оформлює

встановлені відмітки на проїзних документах міжнародного сполучення за вимогами пасажирів,

контролює виконання встановлених для пасажирів правил під час прямування поїзда у прикордонному районі і по перегону між прикордонними станціями. У разі обслуговування останнього вагона провідник забезпечує контроль за станом хвостових сигнальних ліхтарів. Огороджує хвіст поїзда під час зупинки у випадках: під час підходу у разі виклику пожежного поїзда, допоміжного локомотива, відбудовного поїзда. При цьому провідник хвостового вагона зобов’язаний забезпечити захист состава. Бере участь у скороченому випробуванні автогальм.

ПОВИНЕН ЗНАТИ:

будову, обладнання пасажирських вагонів усіх типів, візків пасажирських вагонів усіх типів, гальмового обладнання, будову та принцип роботи автозчепу, підвагонного обладнання; будову СКНБ, СПС (системи пожежної сигналізації), установок кондиціювання повітря та високовольтного опалення, порядок обслуговування та регулювання приладів опалення, примусової вентиляції, електрообладнання, холодильних установок, протипожежного обладнання; правила користування обладнанням у вагоні, яке призначене для обслуговування пасажирів і рятування їх у аварійній ситуації; інструкцію із забезпечення пожежної безпеки у вагонах пасажирських поїздів; інструкцію з безпечного ведення робіт; рекомендації з надання першої (долікарської допомоги): географічне розташування найважливіших станцій залізничної мережі; порядок користування службовими розкладами пасажирських поїздів; посадову інструкцію провідника пасажирського вагона; форми обліку та звітності, що застосовуються, порядок їх ведення та складання. Під час обслуговування вагонів міжнародного сполучення додатково; іноземну мову в обсязі, передбаченому програмою спеціальної підготовки, яка забезпечує спілкування з пасажирами з службових питань; транспортну географію країн згідно з маршрутом прямування поїздів; правила ведення дорожньої документації, перевезень пасажирів та багажу; тарифи міжнародного сполучення; поїзні і маневрові сигнали, що застосовуються на залізницях по маршруту прямування поїзда.

bottom of page